W przedostatnim dniu nauki w szkole klasa druga odwiedziła Pracownię Krawiecką na ul. Zagóra w Suścu.  Właścicielka zakładu krawieckiego -  pani Joanna Pyć opowiedziała  nam o swojej pracy, którą bardzo lubi. Pokazała  rożne nowoczesne maszyny krawieckie potrzebne do  szycia ubrań. Dzieci zwróciły uwagę na dużą ilość kolorowych  nici, które zajmowały całą  ścianę.  Z zaciekawieniem patrzyły, jak zszywa się materiały różnymi ściegami oraz jak powstają dziurki na guziki.  Drugoklasiści byli  zainteresowani wykonywaniem pracy  w tym zawodzie. Niektóre z dziewczynek po dzisiejszej wizycie snują plany, by w przyszłości  wykonywać zawód krawcowej.  Pani jest nie tylko świetną krawcową, ale i ogrodniczką. Uczniowie podziwiali piękne i pięknie pachnące róże w przydomowym ogrodzie.  Wyjście było bardzo ciekawą lekcją preorientacji zawodowej.

Elżbieta Litkowiec

Data publikacji 2023-06-20