23 września dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III naszej szkoły powitali Jesień.

Jak przystało na Jesień przyszła w dniu, w którym wszyscy na nią czekali, w dniu rozpoczęcia kalendarzowej jesieni. Mieniła się różnymi kolorami, przynosząc pełne kosze jesiennych darów – owoce, warzywa, kolorowe liście, kasztany, jarzębinę, bukiety kwiatów i słoneczników. Opowiadała o zadaniach jakie ma do wykonania w najbliższym czasie i bawiła się z dziećmi w zagadkowe niespodzianki. Przygotowała dla każdego dziecka nagrodę za udzielenie poprawnych odpowiedzi.

Dzieci również przygotowały się do spotkania z Jesienią. Każda klasa wyróżniała się przebraniem. Zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w muzycznej niespodziance. Przyniosła własnoręcznie wykonane rekwizyty.

W jesiennym korowodzie, prowadzonym przez Jesień, wszyscy uczestnicy przeszli wokół szkoły, ciesząc się nową porą roku.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili - dyrektor szkoły p. Janusz Kiecana, wicedyrektor p. Andrzej Rojek, pracownicy szkoły i rodzice.

Uroczystość przebiegała w miłej i wesołej atmosferze.

Był to I etap realizacji projektu edukacyjnego „ Pory Roku”.

Data publikacji 2021-09-24