W dniu 10 listopada 2021 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu dało się odczuć świąteczną atmosferę. Wszystkie dzieci ubrane w galowe stroje z biało- czerwonymi kotylionami wzięły udział w kolejnej, czwartej już edycji akcji MEiN- „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11.11 wspólnie  odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Tego dnia nie zabrakło innych akcentów patriotycznych. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Biedroneczki” pilnie wyklejały biało- czerwone chorągiewki- symbol naszej flagi narodowej.

Ponadto dzieci przedszkolne- głównie „starszaki” brały udział w ostatnio organizowanych gminnych konkursach- o tematyce patriotycznej: Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Ojczyźnie Swej”; Gminnym Konkursie Plastycznym i Recytatorskim „Patriotyzm W Sercu Dziecka” oraz Konkursie „Talenty Niepodległej”.

Mamy nadzieję, że słowa wiersza W. Bełzy „Kto ty jesteś?- Polak mały…” zapadną na długo naszym maluchom, w ich małych serduszkach.

Wychowawczynie: T. Kłus, B. Zarzycka

Data publikacji 2021-11-12