„Ja przedszkolak dzielny

Będę zawsze uśmiechnięty

Będę słuchał swojej pani

I zjadał całe śniadanie…”

6 grudnia 2021 r. w naszym Przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość: pasowanie na przedszkolaka oraz mikołajki. Już od rana dzieci 3- 4 letnie z grupy „Biedroneczki” były bardzo podekscytowane, czekały ich bowiem dwa ważne wydarzenia.

Pierwszym wyczekiwanym gościem był P. dyrektor Janusz Kiecana, który dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka. Przedtem jednak „Biedroneczki” musiały wykazać się swoimi umiejętnościami: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i rymowanki, wspólnie bawiły się oraz złożyły stosowne przyrzeczenie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci  otrzymały dyplomy.

Jako drugi gość pojawił się nie kto inny, tylko „prawdziwy” Mikołaj. Przyniósł worek prezentów zarówno dla maluchów, jak i dla dzieci 4- 5 letnich z grupy „Słoneczka”. Każdy przedszkolak otrzymał upominek i dzielnie pozował do zdjęcia z Mikołajem. W obu grupach były też piosenki i wierszyki o tematyce mikołajkowej. Na koniec Mikołaj serdecznie pożegnał się z dziećmi   i obiecał, że przyjdzie znowu… za rok.

B. Zarzycka

Mikołajki u 4-5 latków