Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy może być bardzo przydatna w codziennym życiu. Uczniowie klasy V na lekcji techniki uczestniczyli w praktycznych zajęciach zorganizowanych przez pana Marka Nazarczuka. W ramach współpracy szkoły z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Suścu, klasę odwiedziła szkolna pielęgniarka, pani Izabela Pardus, która zapoznała uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń i złamań. Uczniowie poznali rodzaje opatrunków i podstawowe techniki bandażowania kończyn górnych i dolnych (opatrunek kłosowy, kolisty i żółwiowy) oraz głowy (tak zwaną czapkę Hipokratesa). Mieli okazje przećwiczyć na sobie wszystkie poznane techniki bandażowania oraz unieruchomienia kończyny górnej przy pomocy chusty trójkątnej. Zajęcia w takiej formie bardzo podobały się uczniom.

Data publikacji 2022-11-14