Przed przerwą świąteczną 22 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka, które zostały przygotowane przez uczniów klas III, IV, V.

Scenariusz jasełek nieco odbiegał od tradycyjnej formy, ponieważ chcieliśmy bardziej w nowoczesnej i nieco przystępnej formie przedstawić uczniom treść występu, w którym to świat diabłów na czele którego stoi lucyfer, chce przeszkodzić światu aniołów w przyjście na ziemię dzieciątka Jezus. W jasełkach pojawia się osoba policjantki w postać której wcieliła się Maja Mikołajczyk z klasy V, która miała za zadanie ochraniać Boże Narodzenie. Wspomógł nasz scenariusz także uczeń klasy VIII Gabriel Koper, który grając rolę lekarza miał zapewnić nowo narodzonemu zdrowie. Uczennice klasy III: Zosia Sobczak, Ilonka Ostromęcka, Agatka Lasota i Milenka Kozyra wraz z Nikolą Nieścior śpiewały kolędy i pastorałki, które to pięknie wpisały się w scenografię i były też rewelacyjnie przyjęte przez uczniowską publiczność, ponieważ każdy mógł je zaśpiewać z ogromną radością.

Atmosfera tegorocznych jasełek bardzo mile i sympatycznie wpisała się w świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia.

Data publikacji 2022-12-22