Dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III w ciągu roku szkolnego wykonywali różne zadania wynikające z realizacji Projektu Edukacyjnego „Pory Roku”. Sama nazwa projektu wskazuje, że były to działania związane z porami roku. Jesień została powitana muzycznie, zagadkowo i pięknym jesiennym korowodem oraz recytacją wierszy polskich poetów. Zima – zabawami rekreacyjnymi i edukacyjnymi na śniegu. Wiosna natomiast programem słowno – muzycznym połączonym z kolorowym przemarszem ulicą Suśca do rzeki Jelonek. Wszystkie powyższe działania wzbogaciły nasze dzieci i  naszych uczniów  o nową wiedzę i doświadczenie w różnych aspektach, gdyż każde działania poprzedzone były zdobywaniem wiedzy przyrodniczej, umiejętności muzycznych, plastycznych, technicznych i recytatorskich. 15 czerwca odbyło się podsumowanie projektu. Wzięli w nim udział realizatorzy zadań, dyrektor szkoły p. Janusz Kiecana, nauczyciele i niektórzy pracownicy szkoły. Spotkanie odbyło się w plenerze i miało charakter zabawowy. Był różne atrakcje: worek z fantami, zagadki - „Zagadkowy zawrót głowy”, pokaz mody, mini koncert piosenek dziecięcych i rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną uczniów z klasy II i III.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację i podsumowanie projektu.

Irena Skroban

Data publikacji 2022-06-17