25 kwietnia 2023 roku Zespół Szkół Publicznych w Suścu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim zorganizował Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięło udział 16 zespołów ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego (8 drużyn z I grupy wiekowej i 8 drużyn z II grupy wiekowej). W obu kategoriach rywalizowało 56 zawodników.
Wyniki w I grupie wiekowej:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Bełżcu

Wyniki w II grupie wiekowej:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Bełżcu

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Rachaniach

Nasze zwycięskie drużyny:

• I grupa wiekowa: Jakub Herda kl. V, Maja Mikołajczyk kl. V, Marlena Hałasa kl. IV, Dawid Kukiełka kl. IV.

Opiekun drużyny p. Mirosława Koper

• II grupa wiekowa: Mateusz Skiba kl. VI, Viktoria Zawiślak kl. VI, Szymon Hałasa

kl. VI.

Opiekun drużyny p. Mariusz Fanfara

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali również nasi uczniowie: Jakub Herda (I grupa) oraz Szymon Hałasa (II grupa).

Obie drużyny z naszej szkoły zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja 2023 r. w Lublinie.

Turniej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Policji z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lubelskim oraz przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych miast i gmin powiatu tomaszowskiego.

Mariusz Fanfara

Data publikacji 2023-04-26