Szkoła Podstawowa nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie ogłosiła wyniki  w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ocalić od zapomnienia… Mój bohater Państwa Podziemnego w latach 1939 – 1956.Portret Partyzanta Lubelszczyzny”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie zainteresowań historycznych oraz popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o działalności Partyzantów Państwa Podziemnego w latach niemieckiej i sowieckiej okupacji.

Nasza uczennica Amelia Cyburt z klasy V zajęła I miejsce w kategorii literackiej, III miejsce w tej samej kategorii zajęła uczennica klasy VIII Anna Koman.

Uczennice przygotowywała Anna Rojek

Data publikacji 2023-04-20