„Kiedy jest ci smutno, kiedy jest ci źle,

Weź do ręki misia – mocno przytul się.”

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 r. w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki, tak bliskiej każdemu dziecku. Tego dnia w przedszkolu wszystko było „misiowe”: ubrania przedszkolaków, dekoracje w salach, maski dla dzieci, piosenki, zabawy ruchowe, muzyczne, plastyczne, matematyczne a nawet gimnastyka. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Biedroneczki” przyniosły również do przedszkola swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im podczas zabaw tego świątecznego dnia. Przedszkolaki poznawały   i śpiewały piosenki oraz zabawy o misiu, tańczyły i ćwiczyły z misiami, malowały  i wyklejały misie różnymi materiałami. Za swoją pracę i wspaniałą zabawę dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Święto Misia, zdaniem dzieci,  powinno być zdecydowanie częściej niż raz w roku.

Wychowawcy: Bożena Zarzycka, Teresa Kłus

Data publikacji 2022-11-28