W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy „Słoneczka"  i „Biedroneczki” aż dwukrotnie odwiedziły naszą Gminną Bibliotekę.

3.10.2023 r. odbyły się tam warsztaty dla przedszkolaków „Od niemowlaka do mola książkowego”, które poprowadziła p. Magdalena Bielenin- logopeda, pedagog, terapeuta. Pani Magda przyjechała do nas aż z Bielska- Białej i przeprowadziła z dziećmi wspólne zabawy integrujące grupę, animacje czytelnicze oraz przybliżyła przedszkolakom sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami i uczuciami. Wykorzystała do tego m.in. książkę „Kolorowy Potwór: Doktor od emocji”. Podsumowaniem ciekawych i aktywnych warsztatów było wykonanie przez dzieci butelek sensorycznych, z użyciem zabarwionej wody, brokatów i cekinów.

6.10.2023 r.  przedszkolaki uczestniczyły w atrakcjach bibliotecznych w ramach „Nocy Bibliotek”. Głównym punktem programu było czytanie przez panią bibliotekarkę wiersza „Lokomotywa” J. Tuwima ilustrowanego odpowiednimi obrazkami. Następnie miała miejsce zabawa w pociąg i  zgaduj- zgadula z wykorzystaniem „Kuferka z rekwizytami z bajek”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek i słodki poczęstunek.

Dla przedszkolaków  były to dni pełne pozytywnych emocji.

Wychowawczynie: T. Kłus, B. Zarzycka

Data publikacji 2023-10-09