Grupa uczniów z klasy 5 zakończyła działania w projekcie pt. "Itchy Feet. Questing: Susiec" zasponsorowanym przez Fundację Edukacyjną im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą. W marcu, podczas zielonego kuligu oraz szkolenia z metody Questingu, został zbadany lokalny potencjał kulturowy i przyrodniczy miejscowości Susiec. W kwietniu uczestnicy odbyli spotkanie z p. Barbarą Mielniczek, która zaprezentowała zestaw narzędzi do stworzenia broszury. Maj był miesiącem wytężonej pracy. Uczniowie pod okiem p. Urszuli Bartoszek oraz p. Joanny Gęborys tworzyli wierszowanki w języku polskim i angielskim. 24.05.2022 wyruszyli na krótką wycieczkę w celu zebrania materiałów do filmów wideo, które znalazły się na broszurze pod postacią kodu qr. Praca zakończyła się piknikiem na naszej wieży widokowej a pizza w takich okolicznościach przyrody smakowała wyśmienicie.  30.05.2022 uczniowie zorganizowali akcję promującą naszą miejscowość. Konkurs plastyczny ph. "Why is Susiec worth visiting?" został wygrany przez Milenę Dębską z klasy 4. Dla społeczności szkolnej zostały przygotowane quizy, rebusy i tym podobne losowanki. Wytwór naszej pracy uczynił uczestników bardziej zaangażowanymi i aktywnymi obywatelami naszej małej Ojczyzny.

Link:  https://drive.google.com/file/d/1p91lL7du-lWNVx8_xEaXpTYEbw_1LxZ2/view?usp=sharing

Data publikacji 2022-06-01