8 czerwca uczniowie klasy III byli na wycieczce w Zamościu. Głównym i docelowym punktem zwiedzania było zoo. Choć jest niewielkie, to liczba zwierząt nie jest taka mała. Uczniowie zobaczyli znane i miej znane zwierzęta, takie jak: lamy, niedźwiedzie, żyrafy, lwy, tapiry, hipopotamy, lemury, zebry. A w terrariach między innymi: żółwie, legwany, węże, warany, pytony i krokodyle. Jednak wizytówka zoo, jak podają informacje na folderach,  są małpy: gibony, kapucynki, makaki oraz pigmejki. Spacer alejkami, niekiedy z mapą w ręku, wymagał wysiłku fizycznego i intelektualnego. Regeneracją sił był posiłek, odpoczynek w cieniu drzew oraz atrakcje „ zakupowe” pamiątek.

Rynek zamojski wzbudził również wiele emocji jak zoo. Uczniowie zachwycali się jego pięknem, spacerując  i oglądając ratusz i pięknie zdobione kamienice.  W cieniu parasoli ogródku restauracyjnego uczniowie zjedli pyszne lody.

Opiekę sprawowały mamy naszych uczniów -  Pani Magdalena, Pani Monika i Pani Ania. Serdecznie dziękujemy.

Wizytę w Zamościu zapamiętamy na długo i z pewnością będziemy planować kolejną.

Irena Skroban

Data publikacji 2022-06-10