W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny podjęły szereg działań patriotycznych.

8 listopada przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” i ”Słoneczka” a także dzieci             z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Konkursie „Talenty Niepodległej” zorganizowanego przez GOK w Suścu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Susiec. Konkurs polegał na odśpiewaniu przez przedszkolaków i nagraniu naszego Hymnu Narodowego. 11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród. Wszystkie wspomniane grupy otrzymały wyróżnienia specjalne oraz nagrody rzeczowe.

9 listopada odbył się II Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Ojczyźnie swej”. Naszych przedszkolaków reprezentowały: Oliwia Gęborys i Maja Mirzwa   z grupy „Słoneczka”. Dziewczynki „wyśpiewały” III miejsce oraz wyróżnienie.

10 listopada nasze przedszkole dołączyło się do akcji „Szkoła do hymnu”.                O symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ponadto dzieci z Przedszkola Samorządowego w Suścu brały udział w IX Gminnym Konkursie Plastycznym „Patriotyzm w sercu dziecka” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Łosińcu. Zaś 15 listopada przedszkolaki będą brać udział w w/w konkursie  recytatorskim.

Dopełnieniem patriotycznych obchodów były prace plastyczne wykonywane przez przedszkolaków: malowane biało- czerwone flagi, wyklejane białe orły na czerwonym tle       i różne kotyliony w barwach narodowych.

Wychowawcy: Bożena Zarzycka, Teresa Kłus

Data publikacji 2022-11-14