12 kwietnia 2024 r. odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Susiec oraz Zespół Szkół Publicznych w Suścu. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z terenu naszej gminy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach tj.: test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, test skrzyżowania oraz rowerowy tor przeszkód.

W klasyfikacji końcowej w I grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suścu w składzie: Milena Kozyra kl. IV, Marlena Hałasa kl. V, Dawid Kukiełka kl. V, Karol Myszkowski kl. V.  Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Łosińcu, a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim.

W II grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suścu w składzie: Mateusz Skiba kl. VII, Szymon Hałasa kl. VII, Jakub Herda kl. VI.  Na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Łosińcu, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali uczniowie naszej szkoły Dawid Kukiełka (I grupa) i Szymon Hałasa (II grupa).

Zwycięskie drużyny będą rywalizować w eliminacji powiatowych, które odbędą się na obiektach ZSP w Suścu w dniu 24 kwietnia 2024 r.

Opiekunowie drużyn: Mariusz Fanfara, Andrzej Rojek

Data publikacji 2024-04-15