„Nareszcie przyszła wiosna

Słoneczna, piękna i radosna”

Na taką właśnie wiosnę czekały dzieci z naszego przedszkola i naszej szkoły. Już od kilku dni trwały przygotowania do uroczystego spotkania z Wiosną. Pod opieką wychowawczyń dzieci wykonały wiosenne bukieciki, gałązki bazi i forsycji, „ miotełki” papierowe, wstążki, opaski z kwiatkami oraz inne prace o tematyce wiosennej. Nauczyły się nowych piosenek i wierszyków. Zdobywały nowe wiadomości przyrodnicze.

W dniu 21 marca zebrali się wszyscy na placu szkolnym, ustawili klasami i prowadzeni przez Panią Wiosnę przeszli w barwnym przemarszu ulicą Turystyczna aż nad rzekę Jelonek. W miejscu docelowym każda grupa i klasa zaprezentowała przygotowany program artystyczny.

Słoneczna pogoda i dobre towarzystwo  sprawiło, że to spotkanie było miłe, wesołe i niepowtarzalne.

Dzieci przedszkolne i uczniowie klas młodszych poprzez powyższe  przedsięwzięcia realizowały zadania projektu edukacyjnego „ Pory Roku”.

Irena Skroban

Data publikacji 2022-03-22