26 października w naszej szkole odbył się gminny turniej recytatorski. Wzięły w nim udział dzieci  z przedszkola, oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III ze szkół z Gminy Susiec. Reprezentanci poszczególnych placówek oświatowych pięknie recytowali wiersze Jana Brzechwy.  Interpretacja wierszy i walory osobiste deklamujących  dzieci  wprowadziły widownię w miłe doznania estetyczne.  Każdy recytacja była godna uwagi.

Występom recytatorów przysłuchiwała się komisja składająca się z nauczycielek, Wiesławy Buczek i Alicji Łagowskiej, które jeszcze tak niedawno pracowały w naszej szkole oraz Joanny Buczek przewodniczącej Rady Rodziców.

Komisja oceniała dzieci w trzech kategoriach wiekowych . Wyniki dzieci i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Suścu są następujące:

Przedszkola 4-5 latki

II miejsce: Michalina Smolka gr. Słoneczka

Oddziały przedszkolne i klasy I

III miejsce: Magdalena Stefaniak oddział przedszkolny ,

Aleksandra Hałasa kl. I

Klasy  II – III

I miejsce: Pola Witkowska kl. II

II miejsce: Olivia Wojs kl. III

III miejsce: Hanna Droździel kl. II

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej został przygotowany przez nauczycieli Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej i nauczyciela biblioteki.

Data publikacji 2023-10-26