10 listopada nasza szkoła obejrzała specjalne wydanie informacji Portalu Info FLESZ poświęcone obchodom 104 rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę. Redaktorka, Paulina Szwed (IV), trafiła do Suśca, by pokazać, jak wygląda narodowe świętowanie. O godz. 11.11 cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu przystąpiła do akcji ,,Szkoła do Hymnu” i odśpiewała 4 zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy IV wierszem i piosenką uczcili Święto Niepodległości. Widzowie z sondy ulicznej dowiedzieli się, jak w XXI wieku postrzegany jest patriotyzm, a trudną historię Polski, która z uporem walczyła o swą niezależność, poznali z ciekawej animacji. Prowadzący FLESZ, Bartosz Zimerman (IV),  w przeddzień Święta Niepodległości zachęcał do świadomego świętowania i  na miarę swoich  możliwości okazywania patriotyzmu, by żyć w zgodzie z mottem patrona Jana Pawła II: ,,To jest nasza ojczyzna. To jest nasze być i nasze mieć (…). Przyszłość Polski zależy od nas.”

Barbara Jarczak

• szkoladohymnudyplom2022.pdf

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami! W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Data publikacji 2022-11-14