W dniu 22 września 2023 r. uczniowie klas VII-VIII mieli przyjemność brać udział w Pokazach z Fizyki organizowanych w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie. Tematy poruszane były z zakresu termodynamiki, fizyki latania, rezonansów oraz praw fizyki. Uczniowie mogli obserwować doświadczenia, które w warunkach szkolnych nie są niekiedy możliwe do wykonania, a których wynik bywa często nader zaskakujący. Cieszyć może fakt, że niektórzy wyszli z auli zafascynowani tym, jak bardzo fizyka wpływa na nasze codzienne życie.

Druga część wyjazdu to wizyta w Strefie Wysokich Lotów. Możliwość skakania pod niebo i wykonywania przeróżnych akrobacji to był ważny element tej wyprawy.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy do domu z myślą, że za rok również nas w Lublinie nie zabraknie.

Monika Marek

Data publikacji 2023-09-25