W dniu 29 kwietnia 2022 roku Zespół Szkół Publicznych w Suścu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie lubelskim zorganizował Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięło udział 14 zespołów ze szkół podstawowych Powiatu Tomaszowskiego (7 drużyn z I grupy wiekowej i 7 drużyn z II grupy wiekowej). W obu kategoriach rywalizowało 49 zawodników.

Wyniki w I grupie wiekowej:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Bełżcu

Wyniki w II grupie wiekowej:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Bełżcu

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

Nasze zwycięskie drużyny:

• I grupa wiekowa: Jakub Herda, Mateusz Skiba, Maja Mikołajczyk, Viktoria Zawiślak.

Opiekun drużyny p. Andrzej Rojek

• II grupa wiekowa: Jakub Gęborys, Paula Litwin, Kamil Gałan.

Opiekun drużyny p. Mariusz Fanfara

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali również nasi uczniowie: Mateusz Skiba (I grupa) oraz Paula Litwin (II grupa).

Obie drużyny z naszej szkoły zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja 2022 r. w Białej Podlaskiej.

Turniej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Policji z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lubelskim oraz przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych miast i gmin na czele z p. Zbigniewem Naklickim Wójtem Gminy w Suścu.

Poprzez organizację turnieju BRD nasza szkoła przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z terenu Gminy Susiec oraz Powiatu Tomaszowskiego.

Mariusz Fanfara

Data publikacji 2022-05-02