16 kwietnia uczniowie kasy III udali się z rewizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy. Podczas zwiedzania placówki pobytu dziennego osób z niepełnosprawnością zobaczyliśmy budynek byłej szkoły podstawowej oraz sale, w których odbywają się zajęcia terapeutyczne, fizjoterapeutyczne, plastyczne, informatyczne, stolarsko- wikliniarskie oraz kuchenne. Każda z sal była ciekawa, jednak największym zainteresowaniem cieszyła się pracownia stolarska. Oglądając wykonane prace zachwycaliśmy się umiejętnościami oraz cierpliwością pensjonariuszy i ich opiekunów.  W podziękowaniu za miłe i serdeczne przyjecie, słodki poczęstunek oraz otrzymane upominki uczniowie klasy trzeciej z całego serca wyśpiewali piosenki, a Olivia pięknie wyrecytowała wiersz " Koziołeczek".

Dziękujemy kierownikowi WTZ panu Rafałowi Bodysowi oraz wszystkim pracownikom i pensjonariuszom za bardzo wartościowe spotkanie. Po tej wizycie dzieci z łatwością rozpoznają stoisko WTZ Grabowica podczas różnych imprez lokalnych, gdzie można kupić wytwory rękodzieła artystycznego.

Elżbieta Litkowiec

Data publikacji 2024-04-18