W dniu 12 października 2022r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w III Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim. Patronat Honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski.

Podczas turnieju uczniowie wykazali się znajomością musztry, ceremoniału szkolnego pocztów sztandarowych oraz wiedzą o polskich symbolach narodowych.

Nasz poczet zaprezentował się bardzo dobrze i wśród 10 startujących szkół zajęliśmy III miejsce. Uczniowie startowali w składzie: Karol Korkosz – chorąży, Martyna Ścirka – dowódca pocztu, Aleksandra Ścirka – asystujący pocztu.

Mariusz Fanfara

Data publikacji 2022-10-13