Wszyscy się szkoliliśmy!

Ten szkoleniowy dzień wynika ze zmian w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz obowiązkiem wprowadzenia w szkole Standardów Ochrony Dziecka. Dokument ten wprowadził w naszej szkole procedury postępowania ukierunkowane na skuteczną ochronę dzieci przed krzywdzeniem, której jedną z form jest edukacja w zakresie ochrony i szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Celem działań profilaktycznych w tym roku szkolnym było zwiększenie wiedzy uczniów w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, edukacja Rady Pedagogicznej w zakresie realizacji Standardów Ochrony Dziecka oraz psychoedukacja rodziców dotycząca pozytywnych wzorców wychowania i czynników chroniących dzieci w sytuacjach zagrożenia.

Realizatorami działań profilaktycznych w naszej szkole była Akademia Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie – Pani Dominika i Marek Wąsik, którzy od lat zajmują się profilaktyką i posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Data publikacji 2024-04-09