Uczniowie klas VII i VIII postanowili spędzić ten dzień inaczej, poza murami szkoły. To z ich inicjatywy została zorganizowana wycieczka historyczno-przyrodnicza do Bondyrza, Zwierzyńca i Zamościa. Głównym celem było zwiedzanie muzeów i Starówki. Niezapomnianych przeżyć związanych z Zamojszczyzną w latach okupacji dostarczył nam kustosz Muzeum Historycznego w Bondyrzu. Wiele ciekawostek nt. zbiorów związanych z Roztoczańskim Parkiem Narodowym dowiedzieliśmy się podczas zwiedzania Muzeum Przyrodniczego w Zwierzyńcu. Niesamowitym atrakcjom sprzyjał spacer po Starym Mieście wśród najpiękniejszych zabytków Zamościa. Wszyscy w doskonałych humorach wróciliśmy do Suśca, uradowani wyjazdem w tak ciekawe miejsca, niewiele od nas oddalone.

Kierownik wycieczki: p. Anna Rojek,

Opiekunowie: p. Wiesława Buczek i p. Mariusz Fanfara.

Data publikacji 2021-10-08