Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Zespołem Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego serdecznie zapraszają do udziału w szóstej edycji konkursu „List do Taty”.

Honorowy patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy w formie listu do ojca na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Celem konkursu jest skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z ważną rolą ojca w życiu rodziny oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Etap okręgowy konkursu organizują biura senatorskie.

Szkoły podstawowe zainteresowane udziałem w konkursie prześlą pocztą elektroniczną do właściwego biura senatorskiego zgłoszenie zawierające nazwę, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko dyrektora.

Konkurs będzie przeprowadzony w szkołach w czerwcu 2021 r.

Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2021 r. lub w innym terminie uwzględniającym aktualną sytuacji epidemiologiczną w kraju.

Data publikacji 2021-04-27