W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Krynicach –  w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich została przeprowadzona VI edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,To Twoja  i moja historia…’’. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: Szkoła łączy pokolenia – szkolne wspomnienia naszych pradziadków, dziadków i rodziców.

Konkurs był adresowany do uczniów powiatu tomaszowskiego z klas IV-VIII szkół podstawowych.

Na VI Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny wpłynęły prace uczniów ze szkół podstawowych z Łosińca, Pasiek, Suśca, Tomaszowa Lubelskiego i z Krynic.

Prace literackie, utwory poetyckie, prace plastyczne i fotograficzne oraz plakaty interaktywne uczniów dotyczyły nieznanych kart z historii szkoły, do której uczęszczali pradziadkowie, dziadkowie czy też rodzice. Autorzy prac zaprezentowali niezwykłe historie różnych szkół jako pomostu łączącego pokolenia.

W  kategorii: PRACA LITERACKA klasa IV-VI Nagrodę Główną Posła na Sejm RP – Pana Tomasza Zielińskiego otrzymała  Amelia Cyburt z klasy IV  a II  nagrodę otrzymała Sandra Caryk z klasy VIII.

opiekun: Anna Rojek

Data publikacji 2022-01-24