17 kwietnia 2023 r. na obiektach sportowych ZSP w Suścu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Suścu oraz Zespół Szkół Publicznych w Suścu. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny z terenu naszej gminy.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach tj.: test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, test skrzyżowania, rowerowy tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

W klasyfikacji końcowej w I grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suścu w składzie: Jakub Herda kl. V, Maja Mikołajczyk kl. V, Marlena Hałasa kl. IV, Dawid Kukiełka kl. IV. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim.

W II grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suścu w składzie: Mateusz Skiba kl. VI, Viktoria Zawiślak kl. VI, Szymon Hałasa kl. VI. Na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Marlena Hałasa ze Szkoły Podstawowej w Suścu (I grupa) oraz Mateusz Skiba ze Szkoły Podstawowej w Suścu (II grupa). Zwycięskie drużyny z naszej szkoły zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się na obiektach ZSP w Suścu w dniu 25 kwietnia 2023 r.

Na zakończenie zawodów uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy w Suścu Pana Zbigniewa Naklickiego.

Opiekunowie drużyn: Mirosława Koper, Mariusz Fanfara

Data publikacji 2023-04-18