28.09.2023 r. przy pięknej słonecznej pogodzie pod opieką wychowawców i rodziców odbyła się wycieczka  uczniów klasy  trzeciej i czwartej  do  Muzeum i Fabryki Bombek  Choinkowych w Nowej Dębie  oraz Sandomierza.  Każde z miejsc dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i nowych wiadomości. W Nowej Dębie pod opieką przewodnika dzieci  obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej oraz poznały  etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych.  Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga  dużego talentu plastycznego oraz  ogromnej precyzji i cierpliwości.

Atrakcyjnym  punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Interesujące były też zakupy, gdzie w natłoku  ozdób każdy mógł wybrać coś dla siebie i bliskich - licząc przy tym skrupulatnie swoje wydatki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bombki imienne, które zdobić będą świąteczne choinki.

W Sandomierzu- królewskim mieście zwiedziliśmy: Starówkę z Ratuszem, na którym zegar wybija czas co kwadrans; Zbrojownię, a w niej ciekawa lekcja historii, podczas której dzieci mogły wcielić się w role i przebrać za średniowiecznych  rycerzy;  wieżę na Bramie Opatowskiej skąd rozpościerał się ogromny przepiękny  widnokrąg;  Wąwóz Królowej Jadwigi, a w nim  zobaczyliśmy jak miękką i kruchą skałą jest less. Przeszliśmy tez przez Ucho Igielne. Na zakończenie odbył się pełen emocji rejs po  Wiśle - królowej polskich rzek.  By nabrać sił przed podróżą konsumowaliśmy kanapki popijając gorącą herbatką z naszej szkolnej stołówki.  Dzień chylił się ku  zachodowi, więc wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była super!

Wychowawcy klas: Elżbieta Litkowiec i Bogumiła Łasocha

Opiekunowie : Katarzyna Kusiak i Joanna Buczek