W czwartek 16.12.2021 r. uczennice klasy II : Agata Lasota, Milena Kozyra, Ilona Ostromęcka oraz Zofia Sobczak zaprezentowały w swoim wykonaniu kolędy i pastorałki. Pięknie w ich występ wkomponowały się dzieci z oddziału przedszkolnego p. Gertrudy Borowiec, przebrane za aniołki i królów, które również włączyły się we wspólny śpiew. Wśród kolęd i pastorałek znalazły się takie utwory jak: Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem… Ulubionym utworem w wykonaniu wszystkich klas znalazła się pastorałka pt.,, Świeć Gwiazdeczko, świeć” Arki Noego. Agata Lasota zaśpiewała także w wykonaniu solowym kolędę ,,A wczora z wieczora”, oraz Milena Kozyra również w wykonaniu solowym zaśpiewała pastorałkę ,,Od serca do ucha”. Ten nastój Bożego Narodzenia wyakcentowany przez najmłodszych naszych uczniów dobrze wprowadził nas w zbliżające się Święta przyjścia Zbawiciela na świat.

Data publikacji 2021-12-21