Miasto  nazywane  "Padwą Północy" oraz miejsce  tegorocznego  Festiwalu Słuchowisk  i Opowiadań "2 Teatry"  odwiedziły dzieci z klasy  I i z klasy  "0".  W mieście tym,  jest jeden  z 24 ogrodów zoologicznych w Polsce.  Oczywiście mowa o Zamościu.  Wyjazd  dzieci do zoo był głównym celem naszej  wycieczki.  W ogrodzie  zoologicznym  przy sprzyjającej pogodzie  dzieci oglądały zwierzęta z różnych kontynentów.  Wszystkie były ciekawe, ale nas najbardziej urzekły: zabawne małpki  kapucynki , sympatyczne  lemury  z  Madagaskaru, dostojne  i wielkie żyrafy,  zebry, lew, tygrys, sowa śnieżna oraz śpiący niedźwiedź brunatny ,dla którego  zaśpiewaliśmy piosenkę "Stary niedźwiedź mocno śpi". Zjawiskowe też były  kozice  Nahur,  które na szczycie skalnej  piramidy wygrzewały  się   pozując do zdjęcia.  Dużą atrakcją dla dzieci okazał się miejscowy  plac zabaw, na którym  mogły sprawdzić swoje umiejętności i możliwości sportowe. Duże wrażenie na  uczestników wycieczki zrobił zwodzony most, przez który przechodziliśmy do restauracji, gdzie podają "najlepszą pizzę w mieście". Zwiedziliśmy też  zabytki  zamojskiej Starówki tj.: Katedra , Rynek Wielki oraz nowo odbudowany Kościół Franciszkanów  z XVII wieku.  Ciekawe  do przejścia dla dzieci były wiadukty, pod którymi przejeżdżają szynobusy. Wycieczka była bardzo udana,  ale  nie mogłaby się odbyć bez pomocy rodziców, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu  oraz opiekę nad dziećmi.

Elżbieta Litkowiec i Gertruda Borowiec

Data publikacji 2022-06-22