W piątek, piątego maja Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Bez Plecaka. Pomysły i kreatywność przerosły oczekiwania organizatorów. Do zabawy przyłączyły się również uczniowie klas młodszych. Takie działania  nie tylko  integrują uczniów szkoły  lecz także zachęcają do rozwijania swojej pomysłowości i sprytu ...czym zastąpić plecak. Pomysłów było co niemiara m.in.: odkurzacz, szuflada, kuwety...wanna na deskorolce! Co więcej, zwyczaj ten pochodzi z USA i ma on na celu zwiększenie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. W naszym kraju możemy być wdzięczni,że taki dzień kojarzy się tylko z dobrą zabawą. Wszystkie osoby, które przyłączyły się do akcji czeka słodka niespodzianka od Samorządu Uczniowskiego.

Data publikacji 2023-05-08