Wczytywanie...
Komunikat*
  • Zmień rozmiar czcionki
  • Zmień Kontrast

Spotkanie z Zimą

„ Zima piękna, biała

 do zabawy doskonała”

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie w plenerze dzieci przedszkolnych i uczniów klas młodszych. Zimowa pogoda w dniu 4 lutego, sprzyjała wszelkim formom aktywności uczestników wyprawy.                                                                                                                             

Śpiewem na ustach piosenki pt.  „ Zima, zima”  i przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych naśladującym dźwięk sań,  rozpoczęto wspólne zabawy zimowe. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego bawiły się w pląsy i zabawy ruchowe. Poznawały właściwości śniegu i możliwości jego wykorzystania w zabawie. Uczniowie klasy I, II i III lepili kule śniegowe, które w fazie końcowej pracy stały się bałwanami – rodziną bałwanów. Bieg slalomem sprzyjał rozwijaniu tężyzny fizycznej. Nie zabrakło też, orłów i aniołków na śniegu. Zrealizowanych było wiele pomysłów na aktywny sposób przebywania na świeżym powietrzu. Radość i zadowolenie towarzyszyło wszystkim dzieciom.                                                    

Założenia II etapu Projektu „Pory Roku” dotyczące „zabawy” jako jednej z form aktywności dzieci oprócz walorów zabawowych, zawierały realizację treści edukacyjnych, zdrowotnych i społecznych.

Nad sposobem wykonania zadań projektowych czuwał zespół nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej.

Irena Skroban

Film nr.1

Link do filmu

https://youtu.be/fFzS2um3LNQ

Film nr. 2

Link do filmu

https://youtu.be/-TjKjZ3YrRg

Film nr. 3

Link do filmu

https://youtu.be/-cup6qpyCD0

 

Data publikacji 2022-02-07