15 grudnia 2023 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Suścu odbył się „Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Susiec”. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Publicznych
w Suścu oraz Wójt Gminy Susiec. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów ze szkół podstawowych  z terenu naszej gminy (3 drużyny chłopców i 2 drużyny dziewcząt). Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

W klasyfikacji końcowej zawodów zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu zajęli pierwsze miejsca.

Wyniki meczów chłopców:

SP Susiec – SP Majdan Sopocki (9 : 4)

SP Susiec – NSP Łuszczacz (10 : 1)

SP Majdan Sopocki – NSP Łuszczacz (10 : 2)

Punktacja końcowa w kategorii chłopców:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Suścu

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Majdanie Sopockim

III miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu

Skład drużyny chłopców: Antoni Koper klasa IV, Aleks Kowalczuk klasa IV, Dawid Kukiełka klasa V, Hubert Turczanik klasa V, Bartosz Zimerman klasa V, Karol Myszkowski klasa V, Mateusz Myszkowski klasa VI, Dawid Pardus klasa VI, Maciej Smolka klasa VI, Łukasz Trześniowski klasa VI.

Wyniki meczów dziewcząt:

SP Susiec – NSP Łuszczacz (13 : 0)

Punktacja końcowa w kategorii dziewcząt:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Suścu

II miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu

Skład drużyny dziewcząt: Marlena Hałasa klasa V, Gabriela Bondyra klasa VI, Amelia Cyburt klasa VI, Magda Gałan klasa VI, Ewa Litkowycz klasa VI, Weronika Medak klasa VI, Maja Mikołajczyk klasa VI, Magdalena Ważna klasa VI.

Na zakończenie zawodów zwycięskie zespoły otrzymały puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Susiec Zbigniewa Naklickiego. Wszystkie mecze podczas turnieju sędziował Marcin Korga.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy wielu sukcesów sportowych.

link do zdjęć

Mariusz Fanfara