Tuż po trzydniowym maratonie egzaminacyjnym uczniowie klasy 8b postanowili zorganizować wyjazd do Energylandii, najnowocześniejszego Parku Rozrywki w Polsce. 27 maja br. skoro świt 41. uczniów naszej szkoły pod opieką: p.Małgorzty Borowicz, p.Barbary Jarczak i p.Roberta Borka wyruszyło do Zatoru, by na własne oczy zobaczyć, jak prawa fizyki działają na roller coasterach, które biją światowe rekordy pod względem szybkości i wysokości.

Kiedy o godzinie 10.00 uczestnicy wyjazdu stanęli w bramie parku z mapą w ręku, musieli podjąć trudną decyzję. Czy zacząć od Bajkolandii i Strefy Familijnej, by powoli przyzwyczajać organizm do wysokości? Czy też od razu ruszyć do Smoczego Grodu, aby zaliczyć Zadrę – nowy drewniany tor wznoszący się aż 63 metry, na którym osiąga się prędkość 121 kilometrów na godzinę?  Uczniowie podzieleni na grupy sami dokonywali wyboru atrakcji. Uznaniem cieszył się Hyperion, Formuła oraz Dragon. Niektórzy dobrze czuli się w Strefie Ekstremalnej, musieli jednak zainwestować w turbosuszarki, gdyż nieco się zmoczyli. Dobrą zabawę przerwał deszcz, który zmusił uczniów do wyboru atrakcji pod dachem, np. Teatr Egypt, Planetarium czy Cinema 7D, w którym można było obejrzeć,,Alladyna”.

Wycieczkowicze w dobrych nastrojach opuszczali mury Energylandii, która inspirowała do obserwacji i zadawania pytań, a przede wszystkim pozwalała na doświadczenie rzeczy dotąd niezrozumiałych. Cali i zdrowi, choć mocno zmęczeni i pełni wrażeń, grubo po północy  dotarli  do Suśca. Wycieczka nie tylko integrowała uczniów, zapewniła niepowtarzalną rozrywkę, ale też stanowiła wyjątkową formę edukacji.

Barbara Jarczak

Data publikacji 2022-05-30