Z okazji setnych lekcji języka polskiego uczniowie klasy IV i V przygotowali wyjątkowe spotkania edukacyjne. Wcielili się w bohaterów literackich.

Czwartoklasiści wybrali postacie z ulubionych lektur. Najpopularniejszą książką okazał się ,,Mikołajek” oraz ,,Akademia Pana Kleksa”, choć nie zabrakło też Nilsa z ,,Cudownej podróży” czy małej Karolci z lektury omawianej w klasie trzeciej.

Uczniowie klasy piątej, prezentując postacie z mitów greckich, zadbali nie tylko o stosowny strój, ale o charakterystyczne rekwizyty. Największą popularnością wśród chłopców cieszył się gromowładny Zeus, a wśród dziewcząt – boginka ogniska domowego, Hestia. Podczas wyjątkowego spotkania na Olimpie szkolni bogowie ze smakiem jedli, zwłaszcza słodziutką ambrozję, popijając zielono-niebieskim nektarem. Ten pokarm zapewni im (mitologiczną) wiedzę na całe życie.

Barbara Jarczak

Data publikacji 2024-03-25