W konkursie wzięło udział 1620 prac uczniów z całej Polski. Konkurs miał na celu poznawanie historii Żołnierzy Wyklętych – ostatnich obrońców wolnej Polski.Jury doceniło prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżniane są prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny.

Z naszej szkoły dwie uczennice otrzymały wyróżnienia:

Kategoria: prace literackie

szkoły podstawowe – klasy 1-6

• Amelia Cyburt – „Plut. Stanisław Pakos, ps. »Wrzos« do końca wierny i wytrwały”

szkoły podstawowe – klasy 7-8

• Anna Koman – „Ppor. Józef Pyś ps. „OSTRY” „ŚMIAŁY” – czy tylko bohater rodzinny?”

opiekun: Anna Rojek

W nagrodę uczennice oraz opiekun wezmą udział w dwudniowej wycieczce po miejscach pamięci w Lublinie.

Data publikacji 2023-05-29