Szkolne Koło Wolontariatu to grupa młodzieży, która aktywnie włącza się w działania ze szkolnego podwórka oraz lokalnego środowiska. Swoją dodatkową aktywnością propagujemy ważne dla Nas wartości i nie tylko ... Chcemy też poznawać siebie w nowych okolicznościach, móc sprawdzić się w różnych sytuacjach, a przede wszystkich doświadczać!

Chcemy być obecni w życiu Naszej małej społeczności. Jesteśmy otwarci na wspólne spotkania, warsztaty oraz akcje charytatywne, w których organizację wkładamy swoje zaangażowanie. To dzięki naszej wrażliwości możemy zauważać potrzeby tych, którzy żyją obok Nas.

Od grudnia 2022 roku wróciliśmy do Mieszkania Chronionego Wspieranego, które zmieniło swoją lokalizację i aktualnie znajduję się w Ciotuszy Starej. Dzięki życzliwości kierownika GOPS w Suścu i pracowników Mieszkania Chronionego, możemy odwiedzać mieszkańców i aktywnie spędzać z nimi czas.

Niesamowite jest to, jak niewiele trzeba, żeby czuć się spełnionym w roli wolontariusza.

Wystarczy BYĆ!

Działamy pod czujnym okiem naszych opiekunek: Pani Patrycji Dudek i Pani Agaty Tulej.

Regulami Szkolnego Koła Wolontariatu