22 września 2021 r. uczniowie klas: II, V i VII b naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się, jak prano dawniej. To dla przypomnienia tej czynności i zapoznania z nią młodzieży szkolnej członkowie Klubu Seniora przygotowali balie, tary i kijanki, które „poszły w ruch” nad rzeką Jelonek, w lesie niedaleko szkoły. Wielu uczniów, a zwłaszcza chłopcy z kl. V i VII b, prało niektóre ubrania. Czynność tę znakomicie wykonał również Wójt Gminy Susiec – p. Zbigniew Naklicki. Wszyscy byliśmy świadkami scenki odegranej przez dwie kobiety – praczki, dotyczącej kłótni, które czasami miały miejsce nad rzeką lub u strumyka.

Teraz wszyscy wiemy, że trudniej było wykonać pranie dawniej niż dzisiaj. Świetnie, że są pralki automatyczne!!!

Opiekunowie: p. Małgorzata Muła, p. Wiesława Buczek, p. Małgorzata Borowicz.

Kierownik wyjścia: p. Mariusz Fanfara.

Młodzieży szkolnej towarzyszył Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suścu –
p. Janusz Kiecana