Już kolejny rok nasza szkoła przystąpiła do konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Uczniowie przystępując do konkursu zgłębiali wiedzę dotyczącą historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczenie sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym Państwa i Narodu Polskiego.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klasy VII b i kl VIII b. Najlepszy wynik na etapie szkolnym osiągnęły Paula Litwin, Sandra Kołodziejczyk kl. VIII b oraz Agnieszka Żółkiewska kl. VII b i tym samym zakwalifikowały się do drugiego etapu. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w zmaganiach konkursowych i życzę dalszych sukcesów.

Bogumiła Łasocha

Data publikacji 2022-01-24