Tradycją naszej szkoły jest to, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją ważną uroczystość jaką jest ślubowanie i pasowanie na ucznia.

21 października 2022r. pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci  w obecności swoich najbliższych, dyrekcji szkoły, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas 0 – III rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dzieci  wykazały się znajomością  „Katechizmu polskiego dziecka”  W. Bełzy, symboli narodowych oraz hymnu państwowego.

Swoim pięknym występem udowodniły, że zasługują aby być uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu.

Po zakończeniu części artystycznej rodzice założyli swoim dzieciom na głowy „birety” ,i w niezwykle podniosłej atmosferze,  przed  pocztem sztandarowym  ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicomi nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania przedstawiciele rodziców przekazali Panu Dyrektorowi ołówek do pasowania oraz poprosili o pasowanie swoich pociech.  Opiekunowie  zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby ich dzieci były dumą tej szkoły.

Pan Dyrektor Janusz Kiecana zwracał się indywidualnie do każdego ucznia dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem i wypowiadał następujące słowa  „ …  pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu”. Tym samym uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni  do społeczności uczniowskiej.

Po akcie pasowania delegacja uczniów klasy I złożyła kwiaty w Kąciku Patrona naszej Szkoły.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali  pamiątkowe dyplomy i upominki wraz z życzeniami wielu sukcesów w nauce od dyrekcji, wychowawcy, rodziców i samorządu uczniowskiego.

Miłym akcentem były podziękowania i kwiaty od Rodziców dla dyrekcji i wychowawcy.

Aby było miło, przyjemnie i smacznie rodzice pierwszoklasistów  zadbali o słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości..

Uczniowie klasy I z wychowawcą

Data publikacji 2022-10-21