18  maja w Szkole Podstawowej w Józefowie,  odbył się  Międzygminny  Konkurs Ortograficzny dla klas II i III  o tytuł Mistrza Ortografii 2023.   W konkursie wzięło udział 18 uczniów   z  gminy  Józefów, Aleksandrów, Majdan Nepryski i Susiec.  Naszą szkołę reprezentowały  Lena Kusiak i Olivia Wojs  z klasy II  oraz Milena Kozyra i Agata Lasota z klasy III.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie poprawnie napisać dyktando. Klasa druga pisała o przygotowywaniu  smacznych  rodzinnych posiłków, a  klasa trzecia o powitaniu wiosny w przyrodzie. Dyktanda "najeżone" były  wyrazami z trudnością ortograficzną. Konkurencja była  duża, wszyscy bardzo  się starali. Największą czujność ortograficzną wykazała  Lenka Kusiak z klasy drugiej, zajmując  zaszczytne II miejsce w swojej kategorii.  Dodatkowym atutem konkursu było zauważenie przez Komisję pięknej  kaligrafii. Z naszej szkoły wyróżnione zostały Lenka Kusiak i Olivia Wojs. Uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy za udział, drobne upominki, nagrody i puchary.
Opiekun Elżbieta Litkowiec

Data publikacji 2023-05-19