Wczytywanie...
Komunikat*
  • Zmień rozmiar czcionki
  • Zmień Kontrast

W dniu 13 kwietnia 2022 r. na obiektach sportowych ZSP w Suścu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Suścu oraz Zespół Szkół Publicznych w Suścu. Wójta Gminy w Suścu reprezentował Pan Krzysztof Łagowski. Sędzią głównym zawodów był Pan Mariusz Fanfara. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn z terenu naszej gminy.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach tj.: test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, test skrzyżowania oraz rowerowy tor przeszkód.

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych w I grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suścu w składzie: Jakub Herda, Mateusz Skiba, Maja Mikołajczyk, Viktoria Zawiślak. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Łosińcu.

W II grupie wiekowej szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suścu w składzie: Jakub Gęborys, Paula Litwin, Kamil Gałan. Na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Mateusz Skiba ze Szkoły Podstawowej w Suścu (I grupa) oraz Paula Litwin ze Szkoły Podstawowej w Suścu (II grupa). Zwycięskie drużyny z naszej szkoły zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się na obiektach ZSP w Suścu w dniu 29 kwietnia 2022 r.

Na zakończenie zawodów uczniowie otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy w Suścu oraz Zespół Szkół Publicznych w Suścu.