Kreatywność to jedna z kluczowych kompetencji bardzo doceniana we współczesnym świecie.

Osoby kreatywne rewelacyjnie rozwiązują problemy. Do wspomagania rozwoju tej umiejętności u dzieci służą  nie tylko popularne obecnie gry komputerowe, ale również zajęcia artystyczne oraz zadania rozwijające twórczość. Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy wykonywanie zajęć jest formą rozrywki, dlatego uczniowie klasy VIb i VIIb w ramach zajęć rozwijających kreatywność połączyli przyjemne z pożytecznym. Przenieśli się w wyimaginowany świat lektury, wcielając się w wybrane przez siebie postaci.  By ich ,,twarz brzmiała znajomo”, kojarzyła się z bohaterem przeczytanej lektury, wykorzystali elementy otoczenia, dostępne przebrania oraz rekwizyty i stworzyli własne projekty. Uruchomili wyobraźnię, wykorzystując elementy graficzne i barwy.

Efekty samodzielnie wykonanego przez uczniów zadania, które kształciło umiejętność poszukiwania rozwiązań oraz radzenia sobie w trudnej sytuacji zebrano w formie filmów zamieszczonych poniżej.

Poastaci literackie 6b

Twoja twarz brzmi znajomo 7b