Kreatywność (od łac. creatus czyli twórczy) to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji. Człowiek kreatywny zatem „to tworzący coś nowego, oryginalnego”. Tę umiejętność jesteśmy w stanie rozwijać i pielęgnować, dlatego tym razem uczniowie klasy VIIB sięgnęli po książki, by okładkom nadać nowy wygląd. Swoisty ,,BOOK FACE” to nie tylko zadanie kreatywne, ale również zachęta do rozwijania pasji czytania i uświadomienia sobie jego pozytywnego  wpływu na osobowość człowieka.

,,Sitem czerpie wodę, kto chce uczyć się bez książki”  (Andrzej Frycz-Modrzewski).

Barbara Jarczak

prezentacja z realizowanych w szkole działań

Data publikacji 2021-06-08