6 grudnia 2023r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej pod opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Droga była daleka, ale podróż przebiegła wspaniale. Na miejscu czekał niezwykły gość – prawdziwy św. Mikołaj! Dzieci z ogromną radością przywitały go, zaśpiewały piosenkę, a on poczęstował je słodkościami i zapozował do wspólnego zdjęcia.
Pani przewodnik oprowadziła grupę po Muzeum, interesująco opowiadając o kolekcjonowanych przez lata szklanych bombkach, pochodzących z różnych okresów i miejsc na świecie.
Zwiedzając fabrykę, uczniowie zobaczyli pracę wielu osób, której efektem finalnym jest ręcznie wykonana szklana bombka. Wszyscy byli pod wrażeniem ich ogromnej precyzji i kreatywności.
Kolejnym punktem programu były warsztaty, podczas których uczestnicy mogli samodzielnie udekorować bombkę, którą po wysuszeniu zabrali do domu. Następnie każdy mógł zrobić zakupy, wybierając spośród tysiąca pięknych egzemplarzy. Na koniec każde dziecko dostało w prezencie pamiątkę z wizyty w muzeum – bombkę z własnym imieniem. To była miła i wyjątkowa niespodzianka.
W drodze powrotnej dzieci z dużym entuzjazmem zareagowały na przystanek w McDonaldzie.
To był długi, ale pełen radości i uśmiechu dzień, który na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników wycieczki.
Nauczyciele: Gertruda Borowiec, Anna Myszkowska
Rodzice uczniów klasy I i II