W naszej szkole był to dzień 23.03.2023 r., ogólnie przypada on na pierwszy dzień wiosny – 21 marca. Wtedy też świętuje się Światowy Dzień Zespołu Downa, a data ta nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w dwudziestej pierwszej parze.

Dzieci z przedszkola i uczniowie klas I – III mieli ogromną przyjemność poznać historię 6 – letniej Sary, która jest bohaterką bloga Sara – nasza księżniczka. Podczas kilkuminutowego filmiku dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienność Sary, która urodziła się z Zespołem Downa. Okazało się, że niewiele różni się od naszej codzienności … Sara lubi się bawić, śmiać się, dostawać prezenty, przytulać, a nawet łobuzować … tak jak MY!

Dodatkowo wiemy o tym, że niezależnie od tego jacy jesteśmy i jak bardzo się od siebie różnimy, to wszyscy jesteśmy RÓWNI!

Zachęcamy do poznania bohaterki naszego czwartkowego spotkania: https://www.facebook.com/saranaszaksiezniczka/videos/229302209494664

Data publikacji 2023-03-27