W ostatni czwartek naszą szkołę odwiedzili niecodzienni i wyjątkowi goście. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy razem ze swoimi opiekunami zwiedzali naszą szkołę, uczestniczyli w zajęciach pokazowych oraz wykonywali smaczne kanapki.

Wbrew wszystkim stereotypom … lekcje w szkole nie są nudne!

Można rzecz dosłownie – był ogień!

Pani Edyta, dzięki swoim umiejętnościom chemicznym, pokazała w jaki sposób spala się magnez. Pani Bogusia zaaranżowała tak ważną dla naszej historii scenę koronacji Bolesława Chrobrego oraz tak istotną przyjaźń polskiego władcy z Ottonem III  - cesarzem Niemiec. Podczas gdy Pan Mariusz przypominał o tym, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy. Oczywiście w lekcjach pokazowych aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy V, VII oraz VIII b, a naszymi gośćmi tego dnia wzorowo zaopiekowali się wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu.Wszystkim za tak wielkie zaangażowanie dziękujemy. Czwartkowy dzień uświadomił nam jak bardzo cieszą nas takie spotkania i jak ważna, i potrzebna jest społeczna integracja ze środowiskiem lokalnym.

Data publikacji 2023-03-14