W tym dniu w sposób szczególny przypominamy sobie o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Jeśli chcemy zadbać o nasz język ojczysty, warto pamiętać o kilku kwestiach:

• Regularnie czytaj: Czytanie utrwala poprawność językową. Dodatkowo to wspaniały sposób spędzania czasu.
  • Słownik nie gryzie: Pamiętaj, że zawsze możesz sięgnąć po słownik. W dzisiejszych czasach możesz go znaleźć w internecie i nie trzeba go specjalnie kupować.
  • Przecinki są istotne: Źle postawiony przecinek (lub jego brak) może kompletnie zmienić sens zdania. Warto o to zadbać.
  • Pamiętaj o ortografii i gramatyce: To bardzo ważne dla żywotności języka. Dzięki temu przetrwa on w niezmienionej formie przez wiele lat.

Z okazji święta 21.02.2023r. w naszej placówce odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad i umiejętnością poprawnego pisania.

kl.IV: Marlena Hałasa, Nikola Syta

kl.V: Magda Gałan, Łukasz Trześniowski

kl.VI: Dominika Lipian, Bartłomiej Mirzwa

kl.VII: Wiktoria Kowal, Jakub Łasocha

kl.VIIIa: Anna Koman, Katarzyna Leńczuk

kl.VIIIb: Gabriel Koper, Anna Litwin

Szkolnym Mistrzem Ortografii 2023 została ANNA KOMAN.

Gratulujemy!

Data publikacji 2023-02-23