23 kwietnia jest Dniem Języka Angielskiego, ponieważ w tym dniu w 1564 r. urodził się słynny Bard z Avonu- William Shakespeare. W ramach Dni Języków Obcych w naszej szkole obchodziliśmy ten symboliczny dzień. Dzieciaki zmagały się z  quizem, brawa należą się uczniom z klasy 1: Hani Droździel, Ani Konopka, Poli Witkowskiej, Zuzi Skiba i Jakubowi Najdzie , którzy dzielnie odczytywali informacje zakodowane w języku angielskim. Zosia Sobczak, oraz Natalka Sadło zadbały o urodzinowe gadżety. A Union Jack - flagę Wielkiej Brytanii najpiękniej pokazały stroje Zuzi Skiba oraz Hani Koper. W oddziale przedszkolnym bawiliśmy się w ulubioną grę Williama - leap frog. Podczas zajęć odbywały się projekcje komedii i tragedii Solenizanta. Wspólnie  tworzyliśmy też plakat "Made in English" - wszytko co kojarzy się z językiem angielskim.  W kawiarence oprócz ciasteczek z Romeo i Julią otrzymywano wróżbę od Szekspira:  The world is your oyster-  Świat należy do Ciebie. Zapamiętaj i zastosuj!

Joanna Gęborys

Data publikacji 2023-04-26