W dniu 12 maja 2022r. odbyły się  Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy pożarniczej, natomiast w drugim udzielali odpowiedzi ustnych. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca zarówno w pierwszej jak i w drugiej kategorii wiekowej.

I kategoria wiekowa klasy I-IV:

I miejsce – Wiktoria Żółkiewska – kl. IV

II miejsce – Amelia Cyburt – kl. IV

III miejsce – Tymoteusz Turczanik – kl. IV

Opiekun: p. Edyta Nieścior

II kategoria wiekowa klasy V-VIII:

I miejsce – Jakub Gęborys – kl. VIII a

Opiekun: p. Mariusz Fanfara

Zwycięzcy Wiktoria Żółkiewska i Jakub Gęborys będą reprezentować naszą szkołę i gminę w turnieju powiatowym, który odbędzie w dniu 23 maja 2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie za swoje osiągnięcia otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez  Wójta Gminy Susiec p. Zbigniewa Naklickiego.

Mariusz Fanfara

Data publikacji 2022-05-13